Jdi na obsah Jdi na menu
 


INFORMACE

Kvalitní onlinová střílečka se na poli freewarovek neobjevuje zrovna každý den, a když navíc kombinuje to nejlepší ze všech vyhlášených legend žánru, to je pak teprve svátek! Vyzkoušejte si tedy zbrusu nové jihokorejské dílko s názvem CrossFire. 

  • Autor hry: Subagames
  • Jazyk: Angličtina (US/UK)
  • Licence: Freeware
  • Kategorie: FreeHry
  • Rubrika: Onlinové/MMO
  • Multiplayer: Ano

Dle internetových zdrojů se celá hra zakládá na jakémsi extrémně zajímavém příběhu, v praxi vám ale úplně postačí vědět, že bojovníci se rozdělují na dvě frakce. Ti hodní oblékají modré uniformy, zatímco ti zlí volí barvy spíše do hněda.

Úplně základní hratelnost čerpá CrossFire především z Counter-Striku. Přidává k tomu lehce arkádové prvky známé z UT či Quakea ("Headshot!", "Multikill!" a podobně) a také vlastní drobné inovace. K těm patří především způsob nakupování zbraní a vytváření postavy. V samotné bitvě už totiž neexistuje žádný způsob, jak si zbraň vyměnit. Do boje vyrážíte s předem připraveným batohem, kterých může mít postava hned několik. Úspěšným hraním získáte zkušenosti, posléze budete povýšeni a brzy si budete moci dovolit dražší flusátka, oblečení i další zajímavé doplňky.

Přestože CrossFire již teď oplývá slušnými herními možnostmi, dostatkem map i modů a více než dostačující komunitou, působí stále dojmem jakési neprofesionality. Kámen úrazu tkví především v technickém zpracování, což je jasně patrné z obrázků. Vydat v roce 2009 se vší parádou nový poloprofesionální titul, jehož grafika nesáhá po kotníky ani deset let starému Half-Life, to je přinejmenším pozoruhodné.

Dokážete-li se však přenést přes tuto vizuální prehistoričnost, užijete si s výtvorem z druhé strany zeměkoule spoustu zábavy. Hromada zbraní, hromada map, hromada lidí a hromada modů, co víc si jen může pravý bojovník přát?

Ke stažení je 1.6 MB downloader, který po spuštění stáhne samotnou instalaci (cca 333 MB).

 Nároky
  • Operační systém: Win XP, Windows Vista
  • Hardware: Procesor 1.4GHz, 512MB RAM, 64MB grafická karta, DirectX 9c

Postavu ovládáte klávesami W, S, A, D, mezerníkem skáčete, CTRL se skrčíte. Myší míříte a levým tlačítkem střílíte. Zbraně je možné měnit jak kolečkem, tak klávesami 1, 2, 3, 4.